Zg. Bitnje 266, Zg. Bitnje
tel: 04 25 19 670

tel: 030 718 055

biba.kr@kranjski-vrtci.si

1 oddelek I starostnega obdobja
2 oddelka  II starostnega obdobja

Vrtec je odprt od 6.00 do 16.00 ure.

V predmestju Kranja se nahaja vrtec Biba. Obdaja ga umirjena okolica, le korak stran pa tudi gozd in travnik, ki otrokom ponuja obilo raziskovanja  in spoznavanja življenja v naravi.

Vrtec bogati notranja telovadnica, ki otrokom omogoča razvoj gibalnih spretnosti in sposobnosti ter zunanje igrišče, ki nudi možnosti za brezskrbno otroško igro in različne usmerjene dejavnosti.

V vrtcu prevladuje metoda igre, saj se otrok skozi igro najbolje in najhitreje uči in to na nezavedni način. Strokovne delavke otroško igro dopolnjujemo z drugimi metodami dela, ki omogočajo razvojno procesni pristop k učenju.

Vsakemu otroku omogočamo prijetno otroštvo, možnost sproščenega odraščanja, starše in stare starše pa vključujemo v dnevne procese ter jih vabimo, da s svojimi izkušnjami bogatijo naše vsakdane.

Vrtec je kot mala družina, zato veliko delamo na povezovanju vseh skupin, in sicer z dnevi odprtih vrat, predstavami v izvedbi strokovnih delavk, športnimi aktivnostmi, peki tako in drugače in še bi lahko naštevali. Skupine torej povezuje skupno druženje in zato otroci niso tvoji in tvoji, ampak so naši.

Življenje v vrtcu se trudimo naredit bogato, pestro in vabljivo. Kvaliteto delo z otroki popestrimo z letovanji, vključenostjo v projekte, s katerimi otroke spodbujamo k ekološkemu razmišljanju (Eko projekti), ozaveščanju o varnosti v prometu (Pasavček), spodbujamo k samostojnemu pripovedovanju (Eko bralna značka), spodbujamo gibanje (Mali sonček) in skrb za zdravje (Zdravje v vrtcu).

Skratka, tu smo za vas starši, ker menimo, da z roko v roki lahko stopimo skupaj in dopolnimo, obogatimo življenja vaših otrok, ki nam jih zaupate. V veselje nam je, da smo »podaljšana roka« vaše vzgoje in da skupaj strmimo k kvalitetnejši vzgoji vaših otrok.

Novičke

PRAZNIČNI DECEMBER

Praznični december je bil obarvan v pravo medvedjo deželo. Skozi mesec se je prepletalo veliko aktivnosti, od krašenja novoletne jelke, izdelovanja voščilnic, peke piškotov, sajenja božičnega žita, pisanja pisma dedku Mrazu,  obiska dedka Mraza, druženja ob lutkovnih predstavi strokovnih delavk, branju pravljice, gibalni igri Lov na medveda, skupnem plesu, skupni animirani risanki do  prazničnega zajtrka na hodniku vrtca.

Ob vsem tem so otroci spoznavali vrednote, kot je prijateljstvo, ljubezen, iskrenost, toplina, sodelovanje, dobrota in na koncu ugotovili, da je najlepše darilo, ko nekomu podariš topel iskren objem, toplo besedo, poveš, da ga imaš rad in da ti je prijetno v njegovi družbi. Otroci so spoznali, da tudi igrače lahko podariš naprej in tako osrečiš drugega otroka. Skratka, otrokom smo želele približati vrednote, katere v življenju resnično štejejo največ.

Starejši otroci so obiskali tudi Prešernovo gledališče in si ogledali  predstavo o muci Copatarici.  Izvedli smo tudi praznični bazar, starši pa so za nas pripravili predstavo Mojca Pokrajculja

Bibini prostori so bili skozi ves mesec odeti v čarobno praznično obleko, ki je ogrela naša srca. Ob prazničnem vzdušju, igri, peki piškotov, ki so bili pripravljeni z ljubeznijo in skupnem prazničnem zajtrku na hodniku vrtca smo zaključili staro leto in odprli vrata novemu letu.

Strokovne delavke

PRAVLJIČNO POPOLDNE Z MOJCO POKRAJCULJO

V četrtek, 12. 12. smo imeli v Bibi pravljični dogodek, ki povezuje otroke, strokovne delavce, starše in stare starše.

Starši so pripravili predstavo z naslovom Mojca Pokrajculja v humorni verziji. Ob tem smo spoznali vrednote kot so: iskrenost, hvaležnosti, prijaznosti in pravega prijateljstva.

Po predstavi je sledilo prijetno druženje ob klepetu in prazničnem bazarju, na katerem so lahko vsi udeleženci kupili unikatne izdelke otrok in strokovnih delavcev. Domače prijetno vzdušje smo podkrepili s toplim čajem in piškoti, ki smo jih z velikim veseljem in toplino spekli otroci in strokovne delavke.

Starši, stari starši ter vsi ostali so z nakupom izdelkom podprli vrtec, pokazali, da cenijo otroški trud in delo strokovnih delavk ter nam pomagali spisati zgodbo dobrodelnosti. Zbrana sredstva bodo starejši dve skupini popeljala na izlet, mlajšim otrokom pa bo omogočena obogatitvena dejavnost znotraj vrtca.

Iskreno se zahvaljujemo staršem, ki so za nas pripravili predstavo ter staršem, starim staršem in vsem ostalim, ki ste prepoznali vrednost izdelkov in s svojimi prostovoljnimi prispevki  pripomogli k še boljši obogatitvi našega vrtčevskega programa.

Hvaležni smo, da da z roko v roki pišete našo zgodbo in hvala za vašo podprto, sodelovanje, srčnost, ki nas povezuje in za pomoč, ki nikoli ne usahne.

Ob koncu leta Vam želimo pisanih misli, toplih besed, iskrivih pogledov in nagajivih trenutkov. Naj vas v letu 2025 spremlja sreča.

Vse dobro in dober dan leto 2025!

 

Strokovne delavke

TEDEN DOMAČIH DOBROT (Tradicionalni slovenski zajtrk)

Ponedeljek po kruhu diši,
z orehi si ga vsak zaželi (pekli smo ajdov kruh z orehi).

V torek spoznali smo med,
vsak od nas postal je sladkosned (okušali smo različne vrste medu).

Pravi dan za peko je sreda,
medenjakov polna je skleda (spekli in sladkali smo se z domači medenjaki).

V četrtek lokalna jabolka smo izbrali

in jih v zdravo sladico preoblikovali (pripravili smo pečena jabolka nadevana z orehi in skuto).

Petek za super zajtrk je pravi dan,
zato nihče naj ne bo zaspan.

In dober dan!

V petek se ob medu, jabolku, maslu, črnem kruhu sladkali,

potem pa pravo čebelarko, go. Simono, spoznali.

Okusili smo vrsto medu ter ugotovili, da čebelice

polnijo s sladkimi zakladom naše čajne skodelice.

Zato naj še dolgo zveni,

bzzzz na naših travnikih.

Zapisala: Veronika Hribar

OKTOBER

Ker je mesec oktober mesec požarne varnosti, smo se z otroki odpravili v gasilski dom Bitnje. Pričakali so nas prijazni gasilci, ki so nam predstavili njihovo delo, gasilsko uniformo in vso potrebno opremo, ki jo potrebujejo pri gašenju. Opozorili so nas na kaj moramo biti previdni, da ne pride do požara in kako ravnati, če se znajdemo v požarni situaciji. Otroci so pomerjali čelade in se preizkusili v gašenju z vodo. Najbolj so uživali v gasilskem vozilu.

Ker je bilo zunaj tistega dne že kar precej hladno, so nas gasilci postregli s toplim čajem in bomboni. Srečanje z njimi je bilo prijetno ter poučno. Še nekaj dni v vrtcu smo podoživljali obisk gasilske postaje in delo gasilcev, zato je bila tudi igra v igralnici precej burna, saj je kar naprej nekje »gorelo« in kmalu smo imeli polno igralnico malih gasilcev in gasilk. 😊

Anka Šifkovič

TEDEN OTROKA

V tednu otroka z naslovom “Otrok, nepopisan list” smo organizirali vrsto dejavnosti, namenjenih spodbujanju ustvarjalnosti, gibanja in raziskovanja pri otrocih. Osrednja tema tedna, ki je izpostavljala otroka kot “nepopisan list”, je simbolizirala njegovo neomejeno zmožnost razvoja in oblikovanja lastne zgodbe.

Ena od ključnih dejavnosti je bilo risanje z naslovom “Jaz – Nepopisan list”, kjer so otroci skozi risbe raziskovali svojo identiteto. Ta dejavnost je bila izjemno pomembna za razvoj samopodobe in samozavesti, saj so otroci preko umetnosti dobili priložnost izraziti, kdo so in kaj želijo postati. Risanje jim je omogočilo, da se na igriv in sproščen način osredotočijo nase kot posameznike s potencialom.

Otrokom smo predstavili zgodbo “Mavrično moštvo”, ki je predstavila različne junake, vsak po svoje edinstvene, vendar skupaj tvorijo celoto, polno barvitosti in raznolikosti. Zgodba je subtilno podajala pomembna sporočila o sodelovanju, sprejemanju drugačnosti in izražanju čustev. Po poslušanju zgodbe so otroci skozi likovno dejavnost izrazili svoje doživljanje pripovedi. Tako so tudi nastale barvite mavrične majice, ki sedaj krasijo prostore našega vrtca.

Poleg tega je lutkovna predstava z naslovom “Debela repa”, ki sta jo zaigrali strokovni delavki našega vrtca, otroke popeljala v svet domišljije in jih spodbudila k ustvarjalnemu razmišljanju. Lutke so oživele pred njihovimi očmi, kar je prispevalo k njihovi domišljiji in razumevanju zgodb, hkrati pa so se naučili sodelovanja in opazovanja v skupini.

Fizičnih aktivnosti ni manjkalo, saj so otroci sodelovali v gibalno-rajalnih igrah, kjer so skakali, tekli in se gibali na različne načine. Te igre so bile pomembne za razvoj njihove telesne koordinacije in fizične aktivnosti, obenem pa so jim omogočale sprostitev in zabavo.

Zapisala: Oxana Murtić

20220310_104531 (1)
20220310_104528 (1)
Skip to content

Za izboljšanje vaše uporabniške izkušnje ta stran uporablja piškotke. Več informacij.

Piškotki na tej strani so nastavljeni na možnost "Dovoli piškotke", kar omogoča najboljšo uporabniško izkušnjo pri brskanju. S klikom na gumb "Velja" se s to nastavitvijo strinjate.

Zapri